İşitme cihazı pili alırken en iyi marka hangisidir?

İşitme cihazı pili seçerken nelere dikkat edilmelidir? Bu sorular işitme cihazı kullanıcılarının sık sık cevabını merak ettiği sorulardır. İşitme cihazınızı seçtikten sonra, cihaz kadar aksesuarlarının tercihi ve kullanımı da işitme cihazınızın ömrü ve kalitesini doğrudan etkileyecektir. Yanlış bir pil tercihi, cihazınıza ciddi zararlar vererek ömrünü kısaltabilir. İşitme cihazınıza uygun en kaliteli pillere göz atmak için merkezimizi ziyaret edebilirsiniz. Merkezimizde Duracell marka işitme cihazı pilleri tercih edilmektedir. Cihazların büyüklüğüne göre işitme cihazlarına özel olarak üretilen 10, 13, 312 ve 675 boyut piller tercih edilmekte ve merkezimizden ulaşılabilmektedir. İşitme cihazı pilleri tek kullanımlık çinko olabileceği gibi, lityumdan üretilen bazı piller şarjlı da olabilmekte ve tekrar şarj edilebilmektedir. İşitme cihazı pili nasıl takılır diye merak ediyorsanız, aslında çok basit. Pilin + işaretli yönünü, cihazın pil yuvasındaki + yazan yer ile üst üste getirip yerleştirilerek işitme cihazı pilinizi takabilirsiniz. Pillerin uzun ömürlü olması için oda sıcaklığında, gölge ve kuru bir yerde saklanması önemlidir. Isı ve nem, pil ömrünü kısaltacaktır.

İşitme cihazı pili nasıl takılır?

İşitme cihazı pili nasıl takılır diye merak ediyorsanız, aslında çok basit. Pilin + işaretli yönünü, cihazın pil yuvasındaki + yazan yer ile üst üste getirip yerleştirilerek işitme cihazı pilinizi takabilirsiniz. Pillerin uzun ömürlü olması için oda sıcaklığında, gölge ve kuru bir yerde saklanması önemlidir. Isı ve nem, pil ömrünü kısaltacaktır.

İşitme cihazı pili nasıl kullanılır?

İşitme cihazı pilleri ortalama 5 ila 30 gün arasında günde yaklaşık 15-16 saat kullanım gücüne sahiptir. Daha büyük piller genelde küçük pillere kıyasla daha uzun süre dayanmaktadır. Kullandığınız piller çabuk bitiyorsa bu sorun, kullandığınız pil ile, işitme cihazı ile veya pil ve cihaz uyumu ile alakalı olabilir. Böyle bir durumda, merkezimizle iletişime geçerek bu sorunu çözümleyebilirsiniz. İşitme cihazınızı kullanmadığınız zamanlarda kapalı tutmak pilin gereksiz çalışmasının önüne geçerek pil ömrünün uzamasını sağlayacaktır. İşitme cihazı pilinizi merkezimizden aldığınızda, merkezde çok sık pil satışı yapıldığından, taze ve kaliteli pillerden alışveriş yapmış olursunuz. Merkezimizi ziyaret edip uzmanlarımız tarafından işitme testleri yapıldıktan sonra, size uygun işitme cihazınızı alırsınız. Cihazın uygulaması yapılırken gerekli bilgileri edinirsiniz. Bunun yanında, işitme cihazınız ile birlikte ihtiyacınız olacak pil gibi aksesuarları da buradan en güvenli şekilde edinebilirsiniz. Böylece başka hiçbir şey düşünmenize gerek kalmaz, ilgili ekibimiz ve uzmanlarımız sizin için en iyisini düşünürken siz keyfinize bakabilirsiniz.

HEMEN ARA
+90 544 417 82 85