Kulak arkası işitme cihazı nedir?

En bilindik ve popüler işitme cihazı olan kulak arkası işitme cihazları, rahat kullanımı ve birçok işitme kaybı türü ve derecesine yönelik herkese hitap eden bir kullanım sunar. Kulak arkası işitme cihazları birkaç farklı bölümden oluşur, işitme cihazının hoparlörü kulak içine yerleştirilir ve küçük bir kablo ile kulak arkasına kadar uzanmaktadır. Cihazın ana gövdesi kulak arkasında olduğu için bu tür cihazlara kulak arkası işitme cihazı denmektedir. Kulak arkası işitme cihazları üç ana bölümden oluşur: cihaz gövdesi, kulak kalıbı ve gövde ile kalıbı birbirine bağlayan cihaz tüpü. Kişinin ihtiyacına ve kulak yapısına göre kulak kalıbı yerine kulak kubbesi de tercih edilebilir. Aslında kulak kalıbı ve gövdesi, işitme cihazının kulağa takılmasını ve kullanımını sağlayan kılıflar gibi düşünülebilir.

Kulak arkası işitme cihazı nasıl takılır?

Kulak arkası işitme cihazının takılması için cihazın kullanıcıya özel olarak hazırlanması gerekmektedir. Cihazın tüpünün uzunluğu ayarlanmalı ve kulak kalıbının kulağa uygun olacak şekilde üretilmelidir. Size özel hazırlanmış kalıp veya kubbeyi işitme cihazınız ile hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Merkezimizde hizmet veren uzmanlarımız tarafından kulağınızın kalıbı ve ölçüleri alındıktan sonra cihaz hemen uygulanmaya hazır olmaktadır ve bilgilendirme ve yönlendirmelerle kulak arkası işitme cihazı kulağa kolayca takılabilmektedir.

Kulak arkası işitme cihazı kimler için uygundur?

Aslında geniş kullanıcı kitlesine hitap etse de, kulak arkası işitme cihazları daha çok ileri seviye işitme kayıplarında ve kulak kanalı nispeten daha dar olan kişiler tarafından tercih edilmektedir. Cihazın bütün elektronik parçaları kulağın arkasına takılan cihaz gövdesindedir, ve kulak içinde küçük bir hoparlör ile cihazdaki seslerin kulağa iletilmesi sağlanır.

Kulak arkası işitme cihazının avantajları nelerdir?

Kulak arkası işitme cihazları, duyulan sesin artmasını sağlayarak işitme kaybı yaşayan kişilerin konforunu ve yaşam kalitesini artırır. Her tip ve dereceden işitme kaybına uygun olmasıyla işitme kaybı yaşayan kişilerin büyük çoğunluğuna hitap eder. Kulak kalıbı veya kubbesi, kişiye özel kulağının kalıbı alınarak yapıldığı için cihazın kulağa uyumu ve rahat kullanımı da avantajları arasında yer alır. Kulak arkası işitme cihazlarının esnek yapısı da kullanım rahatlığı açısından önem arz eder. Cihazın yapısı sayesinde uzunluğu kolaylıkla ayarlanabilir ve rahatça çıkarılıp takılabilir. Kablosuz bağlantı aracılığı ile akıllı teknolojik aletler ile cihazınızı kontrol edebilirsiniz.
Çiğli İşitme olarak, pilli ve giderek popüler hale gelen şarjlı kulak arkası işitme cihazlarını müşterilerimize sunuyoruz. Çeşitli seçeneklerle ihtiyaçlarına uygun çözümler sağlayarak müşterilerimizin memnuniyetini en üst seviyede tutmayı amaçlıyoruz.

HEMEN ARA
+90 544 417 82 85